Õnnelikkus

Igal inimesel on õigus olla õnnelik. Mida tähendab õnnelik olemine?

On väga palju erinevaid rahuoluteooriaid ja seisukohti, mida tähendab õnnelikkus.

On ka palju näpunäiteid, mida oleks hea teha või vaja saavutada, et olla õnnelik.

Tegelikult on kõik palju lihtsam.

Jälgi oma enesetunnet ja küsi endalt kasvõi iga päev – kas ma olen õnnelik? See lihtne kontrollküsimus annab võimaluse keskenduda teadlikult õnnelik olemise kursile. Kui oled olukorras, mille tõttu on raske elu täiel rinnal nautida, siis teadvusta endale, et olukord on mööduv. Kui oled teadlik, et erinevad tunded tulevad ja lähevad, suudad sa oma muredest üle olla ning valid ise, millisele tundele annad energiat juurde ja millisel tundel lased minna. Tänu oma mõtete ja tunnete juhtimisele hakkavad murekohad vaikselt lahustuma, sest annad teadlikult jõudu positiivsetele tunnetele. Keskendudes sulle rõõmu ja rahulolutunnet valmistavatele aspektidele, suurendad sa ise järjest enam soovitud sündmuste ja tunnete osakaalu oma elus.

Juhul kui sa ei suuda vastata nö kontrollküsimusele enamasti jaatavalt, siis on aeg teha otsuseid oma elu muutmiseks. Kuidas? Alusta selguse loomisest – mis sulle kõige enam muret valmistab ja segab ennast hästi tundmast? Seejärel tunneta, kuidas tunneksid ennast ilma selle probleemita. Selle tunde saad iseendas luua ainult sina ise. Paku endale väikseid naudinguid – kuula oma lemmikmuusikat, lõdvesta oma keha sooja veega, valmista endale midagi maitsvat ja tervislikku jne. Kui oled suutnud raskes olukorras fookuse asetada soovitud tundele ning teed enda jaoks meelepäraseid asju, hakkabki sinu probleem justkui lumi päikese käes sulama, sest sinu mõtted ja soovitud tundele keskendumine aitab luua uut reaalsust.

Püüa ka kõige raskemates ja murettekitavamates olukordades leida neid asju, mille üle tasub olla tänulik ja loo sellele mõeldes õnnetunnet. Nii hakkad sa igapäevaselt järjest rohkem viibima seisundis, mis tagab sulle rahuliku ja pingevaba olemise. Sellega saab hakkama igaüks!

Share Button