Kuidas ja miks toota energiat?

Iga inimene kulutab ööpäeva jooksul individuaalset energiat, kes rohkem, kes vähem ja kes kuidas.

Aga kui paljud inimesed energiat igapäevaselt teadlikult toodavad?

Ei ole uudis, et toidu kvaliteet mõjutab meie energiavarusid suuresti, kuid lisaks toitumisele on väga palju mooduseid, kuidas olla energilisem ning vitaalsem. Siiski ühest retsepti kõikidele inimestele oma energiavarude tõstmiseks anda pole võimalik. Nagu ka kõikidele universaalset toitumiskava mitte. Pigem on isikliku energia tootmine igaühe erakordne avastusretk inimeseks olemise teekonnal.  Ka ei sobi üks konkreetne meetod erinevatel eluperioodidel, sest oleme ju pidevas muutumises ja protsessis. Seega tuleb olla oma vaimu ja kehaga dialoogis, katsetada ning otsustada jooksvalt, millised  valikud annavad hetkel parima enesetunde.

Lisaks toitumisele saame oma energiavarusid suurendada näiteks erinevate treeningutega, hingamisega, mediteerimisega, looduses viibimisega, meeldivate tegevuste harrastamisega jne. Oluline on teadlikult oma tegevust mõtestada ja taotluste abil eesmärgile kindlaks jääda. Väikesed rituaalid kehale ja vaimule energia liikumapanemiseks ja tootmiseks annavad lõpptulemuseks tugevama tervise ning parema enesetunde.

Kui inimene toodab energiat teadlikult, muutuvad ka selle kulutamisharjumused. Inimene hakkab rohkem jälgima kuhu ja miks ta oma väärtuslikku energiat suunab ja annab ning võtab juhtimise ja vastutuse isikliku enesetunde ja elukvaliteedi eest varasemast suuremal määral enda kätte. Tulemuseks ei sõltu igapäevane heaolu välistest teguritest ja mõjutajatest, vaid iseenda valikutest ja otsustest.

Share Button